Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji.
POBIERZ
Kontakt Strona główna
Elektroniczna skrzynka podawcza
Biuletyn Informacji Publicznej Ośrodka Pomocy Społecznej Miasta i Gminy Jędrzejów
Kapitał ludzki
Unia Europejska

OPS

Planowanie współpracy

     13 lipca 2020r. w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbyło się spotkanie kilku kół parafialnych i organizacji, których działalność łączy się z pomocą charytatywną dla najuboższych. W spotkaniu udział wzięli także : Burmistrz Miasta i Sekretarz oraz   pracownicy jędrzejowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Celem spotkania było zaplanowanie współpracy pomiędzy tymi podmiotami w nowym okresie programowania PROGRAMU OPERACYJNEGO POMOC ŻYWNOŚCIOWA
PODPROGRAM 2020. Jest to program w ramach środków europejskich . Polega na udzielaniu pomocy osobom potrzebującym w postaci żywności, gotowych produktów żywnościowych z długim terminem przydatności.
Zasadą PO PŻ jest współpraca pomiędzy instytucjami ( u nas Ośrodek Pomocy Społecznej )
i organizacjami, a każdy z podmiotów ma swoje zadania do wypełnienia.
W gminie Jędrzejów taka współpraca już zafunkcjonowała - w sprowadzanie żywności zaangażowane jest: Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem” przy SOSW w Jędrzejowie, Koło parafialne „Caritas” przy parafii w Jasionnie oraz Ognisko im. Bł. E. Bojanowskiego przy parafii Św. Trójcy w Jędrzejowie.
Przedstawiciele tych organizacji podzielili się z pozostałymi uczestnikami swoimi doświadczeniami. Pani prezes stowarzyszenia „Razem” oraz ksiądz proboszcz parafii
z Jasionny na swoim przykładzie pokazywali pozytywy przystąpienia do tego programu.
Dyrektorka Ośrodka Pomocy zachęcając zebranych, zaoferowała pomoc swoich pracowników, zwłaszcza dla tych, którzy po raz pierwszy przystąpią do programu.
Jest duża szansa na to, że Ośrodek pozyska kolejne organizacje do współpracy aby wspomagać najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Jędrzejów.

IMG 0126m

 

IMG 0127m

IMG 0132m

Ośrodek Pomocy Społecznej
Miasta i Gminy Jędrzejów
ul. 11 listopada 113b
28-300 Jędrzejów
NIP: 656-125-83-83

 

Ośrodek Pomocy Społecznej Miasta i Gminy Jędrzejów

 

Mapa