Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji.
POBIERZ
Kontakt Strona główna
Elektroniczna skrzynka podawcza
Biuletyn Informacji Publicznej Ośrodka Pomocy Społecznej Miasta i Gminy Jędrzejów
Kapitał ludzki
Unia Europejska

OPS

Projekt „Pro Salutae II” - prezentacja projektu

Projekt „Pro Salutae II”  jędrzejowskiego Ośrodka Pomocy
Społecznej   -  konferencja i wystawa prac

W dniu 26.09.2019r. w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbyła się konferencja oraz wystawa prac uczestników warsztatów hobbystycznych w ramach projektu „Pro Salutae II” realizowanego przez jędrzejowski Ośrodek Pomocy Społecznej. Wystawa była okazją do prezentacji projektu , przedstawienia programu artystycznego oraz zaprezentowania prac.
 
     Projekt skierowany jest do podopiecznych Ośrodka Pomocy, którzy korzystają z pobytu w Środowiskowym Domu Samopomocy lub Klubu „Kotwica” oraz specjalistycznych usług opiekuńczych. Projekt „Pro Salutae II” jest kontynuacją ubiegłorocznej edycji. Został wybrany do realizacji w drodze konkursu ogłoszonego przez  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Dzięki zdobytemu dofinansowaniu udało się przeprowadzić cykl działań skierowanych do osób z problemami zdrowia psychicznego oraz do ich otoczenia.
W projekcie udział bierze  20 uczestników  oraz 10 członków rodzin.
Dla członków rodzin zorganizowano grupowe spotkania z psychologiem. Natomiast dla uczestników projektu oferta była bardzo urozmaicona. Obejmowała warsztaty rozwoju osobistego z psychologiem, które odbyły się
w czerwcu. W lipcu zorganizowano warsztaty hobbystyczne (wokalne i filmowe). W sierpniu uczestnicy skorzystali z warsztatów tanecznych ( nauka zumby) a we wrześniu wzięli udział w wyjazdowym warsztacie ceramicznym
w Ćmielowie.
Poza  tymi działaniami w ramach projektu w siedzibie Ośrodka funkcjonuje Punkt Pomocy Kryzysowej, w którym raz w tygodniu dyżuruje psycholog.
Punkt oferuje poradnictwo w stanach zagrażających zdrowiu psychicznemu,
w stanach kryzysów emocjonalnych. W ramach Punktu z porady i wsparcia korzystają  (do końca br.) wszyscy chętni z terenu miasta i gminy Jędrzejów, których problem dotyczy osobiście lub występuje w ich rodzinie.
Osoby zainteresowane poradą proszone są o wcześniejsze zgłoszenie
w siedzibie Ośrodka przy ul. 11 Listopada 113b lub telefonicznie pod
nr 41 – 386 -41-95.

 IMG 9273a

 IMG 9279a

 IMG 9291aIMG 9302aIMG 9316a

Ośrodek Pomocy Społecznej
Miasta i Gminy Jędrzejów
ul. 11 listopada 113b
28-300 Jędrzejów
NIP: 656-125-83-83

 

Ośrodek Pomocy Społecznej Miasta i Gminy Jędrzejów

 

Mapa