Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji.
POBIERZ
Kontakt Strona główna
Elektroniczna skrzynka podawcza
Biuletyn Informacji Publicznej Ośrodka Pomocy Społecznej Miasta i Gminy Jędrzejów
Kapitał ludzki
Unia Europejska

OPS

KOMUNIKAT

komunikat.jpg

Zmiany w funkcjonowaniu Ośrodka Pomocy Społecznej Miasta i Gminy w Jędrzejowie

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w naszym powiecie obowiązują nowe zasady funkcjonowania Ośrodka Pomocy Społecznej w Jędrzejowie:
- na czas pandemii wstrzymana zostaje bezpośrednia obsługa klientów w budynkach Ośrodka przy ul. 11 Listopada 113b oraz ul. Reymonta 12;
Kontakt z pracownikami Ośrodka jest możliwy drogą telefoniczną, listownie lub drogą elektroniczną;
- wnioski należy przesyłać drogą listową lub elektroniczną (empatia.mpips.gov.pl , epuap.gov.pl). Formularze wniosków są dostępne na stronie internetowej Ośrodka.
Wyjaśnienia, co do wymaganych załączników do wniosków można uzyskać telefonicznie;
- korespondencję, w tym wnioski o świadczenia, można również wrzucać do skrzynki podawczej wyłożonej na parterze w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej
przy ul. 11 Listopada 113b oraz skrzynki wyłożonej w budynku przy ul. Reymonta 12 (siedziba świadczeń rodzinnych).

W sprawach wyjątkowych, w których bezpośrednia obsługa jest niezbędna, klienci będą załatwiani (po uprzednim umówieniu się telefonicznym):
- w budynku przy ul. 11 Listopada 113b na parterze w pokoju nr 1 „Informacja” przez okienko podawcze;
- w budynku przy ul. Reymonta 12 (sekcja świadczeń rodzinnych) na parterze
w pokoju nr 5 przez okienko podawcze;

W pomieszczeniu może znajdować się tylko jedna osoba.

Ograniczenia w bezpośredniej obsłudze nie zwalniają z obowiązku niezwłocznego powiadamiania Ośrodka o zmianach sytuacji rodzinnej lub dochodowej oraz innych okolicznościach mogących mieć wpływ na prawo do pobieranych świadczeń.

Klientom OPS w Jędrzejowie rekomenduje się uzyskiwanie informacji:
- drogą telefoniczną (41 – 38-618-28, 41-38-640-79, świadczenia rodzinne
i alimentacyjne, świadczenia wychowawcze, dodatki mieszkaniowe: 41-386-17-83, 788-667-943),
- poprzez pocztę e-mail (główny adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ),
- poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą (epuap.gov.pl),

Jednocześnie OPS w Jędrzejowie przypomina, że nie jest możliwa obsługa klientów podlegających kwarantannie, z podwyższoną temperaturą ciała, kaszlących lub z innymi objawami grypopodobnymi.

 

Osobom starszym lub z obniżoną odpornością zaleca się nieopuszczanie mieszkania i załatwianie spraw za pośrednictwem członków rodziny, gdy nie jest możliwe załatwienie sprawy drogą telefoniczną, elektroniczną lub listownie.

Pomoc w formie usług opiekuńczych udzielana seniorom przez opiekunki zatrudniane przez Ośrodek jest nadal świadczona, ze szczególnym zachowaniem środków ostrożności. W trosce o bezpieczeństwo podopiecznych i opiekunek
w każdym środowisku indywidualnie rozpatrywana jest możliwość skrócenia czasu przebywania opiekunki do czasu potrzebnego na wykonanie podstawowych, niezbędnych czynności.

Specjalistyczne usługi opiekuńcze, w tym specjalistyczne usługi opiekuńcze dla osób z zaburzeniami psychicznymi, będą świadczone w sytuacji bezwzględnej konieczności.

Ośrodek Pomocy Społecznej Miasta i Gminy w Jędrzejowie będzie funkcjonował zgodnie z tymi zasadami przez cały okres obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 lub do odwołania.

Ośrodek Pomocy Społecznej
Miasta i Gminy Jędrzejów
ul. 11 listopada 113b
28-300 Jędrzejów
NIP: 656-125-83-83

 

Ośrodek Pomocy Społecznej Miasta i Gminy Jędrzejów

 

Mapa