Trwa ładowanie strony

Dzienny Dom Senior

„Kwiatowe Wakacje” w Dziennym Domu „Senior+” w Jędrzejowie dobiegły końca.

„Kwiatowe Wakacje” w Dziennym Domu „Senior+” w Jędrzejowie dobiegły końca. Tegoroczny wakacyjny czas był dla uczestników Dziennego Domu „Senior+” w Jędrzejowie bardzo atrakcyjny i aktywny. Wszystkie

- Mini koncert pt. „Kwiaty w poezji i piosence”- podczas którego seniorzy prezentowali piękne wiersze i piosenki o tematyce kwiatowej,

- Kwiatowy Pokaz Mody- gdzie seniorzy wcielili się w role modeli i modelek i z pełną gracją prezentowali przygotowane przez siebie kwiatowe stroje.

- Dwudniowe zajęcia z florystą – w trakcie których seniorzy układali piękne kwiatowe kompozycje i bukiety,

-Warsztatyplastyczne, które stanowiły prawdziwe wyzwanie dla seniorów. Poprowadzone były przez miejscowego artystę malarza Pana Zbigniewa Kasprzaka. Pod okiem mistrza seniorzy tworzyli swoje dzieła. Wystawę tych dzieł będzie można zobaczyć w Centrum Kultury w Jędrzejowie jeszcze we wrześniu.

Ponadto, seniorzy odwiedzili Ogród na rozstajach w Młodzawach, gdzie podziwiali wiele gatunków kwiatów, krzewów i drzew.                                                                                    Zwieńczeniem „Kwiatowych Wakacji „było wyjście do Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie, gdzie seniorzy obejrzeli muzealne eksponaty, wysłuchali ciekawych opowieści Dyrektora Muzeum i spędzili miło czas w pięknym muzealnym ogrodzie.

Seniorzy bardzo chętnie włączali się w proponowane im aktywności. Dzięki nim nie myśleli o samotności, chorobach czy codziennych problemach. Spędzali czas w miłej atmosferze, rozwijali swoje zainteresowania, niektórzy odkryli w sobie nowe talenty. Wspomnienia „Kwiatowych Wakacji” z pewnością zostaną na długo w ich pamięci.

Poza wymienionymi atrakcjami Dzienny Dom „Senior+” każdego dnia świadczył seniorom następujące usługi: socjalne, edukacyjne, kulturalno- oświatowe, aktywności ruchowej lub kinezyterapii, terapię zajęciową , zajęcia sportowo rekreacyjne i aktywizujące społecznie.

Dzienny Dom „ Senior+” w Jędrzejowie od lipca br. realizuje zadanie w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020 Edycja 2020 – Moduł II „ Zapewnienie funkcjonowania dziennego Domu Senior+”. Ze środków tego Programu współfinansowane były również zajęcia i spotkania organizowane w takcie „Kwiatowych Wakacji”.

0
Data utworzenia: 08 Wrz 2020
Galeria zdjęć