Trwa ładowanie strony

KORPUS WSPARCIA SENIORÓW - TELEOPIEKA 2023

KORPUS WSPARCIA SENIORÓW - TELEOPIEKA
 
 


Informacja o realizacji Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2023

Ośrodek Pomocy Społecznej Miasta i Gminy w Jędrzejowie  informuje, iż w związku z otrzymaniem dotacji  w wysokości 18 253,00 zł  z Ministerstwa Rodziny  i Polityki Społecznej, finansowanej z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 realizuje Program „Korpus Wsparcia Seniorów” MODUŁII na rok 2023.

Cel programu
Celem Programu jest zapewnienie wsparcia seniorom w wieku 65 lat i więcej przez poprawę bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania dla osób starszych przez zwiększenie dostępu do tzw. „opieki na odległość”. Wsparcie polega na zastosowaniu tzw. „opasek bezpieczeństwa” które na bieżąco monitorują stan zdrowia seniora i pozwalają na natychmiastowa reakcję w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia seniora.
Do kogo program jest skierowany?
Program adresowany jest do mieszkańców miasta i gminy Jędrzejów-  seniorów w wieku 65 lat i więcej, którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

Gdzie uzyskać informacje?

Osoby zainteresowane udziałem w Programie „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2023   prosimy o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej Miasta i Gminy w Jędrzejowie
ul. 11 Listopada 113 b od poniedziałku do piątku  w godzinach:  7.30 – 15.30
Tel.  41  386 18 28 wew. 32, 33
Email: ops@opsjedrzejow.pl